Alegeri pentru studenții reprezentanți în Consiliul Facultății și Senatul Universității

În această perioadă se aleg noii studenți reprezentanți în Consiliile Facultăților și Senatul Universității „Alexandru Ioan Cuza” din Iași.

Calendar

• 11-15 ianuarie: depunerea candidaturilor pentru Senatul Universității şi Consiliul Facultății la secretariatele Facultăților
  • 18-20 ianuarie: are loc în fiecare Facultate primul scrutin al alegerilor pentru Consiliu şi propunerilor pt Senat.
  • 21-22 ianuarie: dacă este cazul (cvorumul la primele alegeri este <30%), are loc al doilea tur de scrutin al alegerilor pentru Consiliu  și propunerilor pentru Senat.
  • 25 ianuarie: are loc alegerea studenților pentru Senat la nivel de Universitate dintre propunerile votate la nivel de Facultate.
Click pentru a vedea detalii despre Alegerile Academice 2016