Centrul de Studii Europene din cadru Universității ,,Alexandru Ioan Cuza” din Iași organizează, în perioada 18 martie – 03 aprilie 2015, cursul de perfecționare „Manager proiect”.

Cursul este autorizat de Autoritatea Națională de Calificări și se adresează persoanelor care au absolvit studii universitare de licență, care sunt implicate în activități derulate pe bază de proiect, cât și celor care vor să acumuleze noi competențe.

Un manager de proiect poate activa în toate sectoarele social-economice în care activităţile se concep şi se derulează pe baza unor proiecte, indiferent de sursa de finanţare, beneficiar, sau organizaţia care implementează proiectul (proiecte de dezvoltare organizaţională sau locală, de tip fonduri structurale, programe-cadru de cercetare-dezvoltare ş.a.).

Diplomele eliberate absolvenților sunt emise de Ministerul Muncii și Ministerul Educației Naționale.

Data limită de înscriere la acest curs este 16 martie 2015. Informații complete despre procedura de înscriere și programarea modulelor sunt publicate pe site-ul Centrului de Studii Europene, la adresa: http://cse.uaic.ro/formare/manager.htm

afisMP_WEB