Acest curs își propune să le ofere cercetătorilor informații practice asupra conținutului unei cereri de finanțare pentru proiecte din programul Orizont 2020, o prezentare a finanțărilor Acțiunilor Marie Skłodowska-Curie precum și o viziune asupra noului program Horizon Europe.

Cursul va fi susținut de dl. Emmanuel Ovon Babatunde, Senior Adviser (International Research) la Universitatea Bergen, expert în accesarea programului Orizont 2020. Dl. Emmanuel Ovon Babatunde este expert evaluator pentru Acțiunile Marie Skłodowska-Curie din Programul de cercetare și inovare Orizont 2020 și are experiență ca evaluator FP6 și FP7.

Evenimentul se va desfășura pe parcursul a două zile, respectiv 23 și 24 mai, la Turnul de Apă al Universității „Alexandru Ioan Cuza” din Iași. În timpul evenimentului comunicarea va fi în limba engleză.

Zi: 23 și 24 mai 2019

Locație: Turnul de Apă al Universității „Alexandru Ioan Cuza” din Iași

Descărcați documentele evenimentului aici!

Agenda evenimentului

Invitatie