BERZOVAN E.-I. EMIL-ALEXANDRU

La data de 11.09.2015, ora 11:00, în Sala H 1 dl. BERZOVAN E.-I. EMIL-ALEXANDRU va susţine, în şedinţă publică, teza de doctorat cu titlul BAZINUL MUREŞULUI INFERIOR ŞI SUD-VESTUL MUNŢILOR APUSENI ÎN PERIOADA CLASICĂ A DACIEI PREROMANE (SEC. II Î.HR. - I D.HR.), în vederea obţinerii titlului ştiinţific de doctor în domeniul Istorie.

Comisia de doctorat are următoarea componenţă:

Preşedinte: Prof.univ.dr. Lucreţiu-Ion Bîrliba, Universitatea „Alexandru Ioan Cuza” din Iaşi

Conducător ştiinţific: Prof.univ.dr. Nicolae Ursulescu, Universitatea "Alexandru Ioan Cuza" din Iaşi

Referenţi:

• Prof.univ.dr. Sabin Adrian Luca, Universitatea "Lucian Blaga" Sibiu
  • C.S.I dr. Virgil Mihailescu-Bîrliba, Institutul de Arheologie Iaşi
  • C.S.I dr. Valeriu Sîrbu, Institutul de Arheologie "Vasile Pârvan" al Academiei Române

Vă invităm să participaţi la şedinţa de susţinere a tezei. Teza poate fi consultată la Biblioteca Facultății de Istorie.

By |2015-11-12T12:43:36+02:0012 noiembrie 2015|