Colocviul internațional Zilele Francofoniei, ediția a XX-a

Loading Evenimente
Acest eveniment a trecut.

În perioada 27-28 martie 2015 se va desfășura, la Iași, în cadrul Lunii francofoniei, Colocviul internațional Zilele Francofoniei, ediția a XX-a, « Les imaginaires de la francophonie ». Evenimentul este organizat, în parteneriat, de Catedra de Limba și literatura franceză a Facultății de Litere de la „Universitatea Alexandru Ioan Cuza”, Institutul Francez din Iași, Inspectoratul Școlar Iaşi, Asociația Română a Departamentelor Universitare Francofone (ARDUF), Asociația Română a Profesorilor de Franceză (ARPF) și Centrul de reușită universitară (CRU) al Universității „Alexandru Ioan Cuza”, cu sprijinul Agenției universitare a Francofoniei (AUF) – Biroul Europa centrală și orientală (BECO).

Programul detaliat al manifestării poate fi descărcat de aici.

Affiche Journées de la Francophonie (27-28.03.2015)

PROGRAMME GÉNÉRAL DU MOIS DE LA FRANCOPHONIE  (mars 2015)

Mardi, 17 mars

12h00-15h00: Pique-nique poétique : #haikunoi2015 (Organisateur : IFI)