Conferință internațională pe teme economice la UAIC

Loading Evenimente
Acest eveniment a trecut.

Universitatea ,,Alexandru Ioan Cuza” din Iași, Facultatea de Economie și Administrarea Afacerilor organizează, în perioada 10-12 aprilie 2014, conferinţa internaţională cu tema „Monetary, Banking and Financial Issues in Central and Eastern EU Member Countries: How Can Central and Eastern EU Members Overcome the Current Economic Crisis?”.
Conferința, organizată în cadrul unui proiect Jean Monnet ce este finanţat de către Uniunea Europeană, se adresează cercetătorilor, tinerilor doctoranzi, studenţilor şi specialiştilor din ţările membre ale Uniunii Europene, dar şi din ţările vecine şi candidate la UE. Toate cheltuielile legate de organizarea evenimentului sunt suportate prin proiectul Jean Monnet (542830-LLP-1-2013-1-RO-AJM-IC).
Mai multe informații găsiți la adresa: www.mbf-eu.info