Seară CRU UAIC – Voix et voies de la francophonie

Loading Evenimente
Acest eveniment a trecut.

Centrul de reușită universitară, Catedra de Limba și literatura franceză și Lectoratul Francez de la Universitatea „Alexandru Ioan Cuza” din Iași, în parteneriat cu Institutul Francez din Iași, organizează o întîlnire informală deschisă studenților români/străini (Licență/Masterat/Doctorat) înscriși la o universitate (publică/privată) din Iași, foști/actuali/viitori bursieri, pe tema mobilităților francofone (pentru studii, stagii, etc.). Vor participa reprezentanții unor asociații studențești, precum și ai Centrelor de reușită universitară din Iași (CRU TUIASI, CRU UAIC, CRU UMF, CRU USAMV).

Participarea este liberă, însă pe bază de înscriere, înainte de 5 decembrie 2017, la adresa cru.uaic@yahoo.fr.

Contact:

Centrul de reușită universitară (CRU UAIC)

Universitatea „Alexandru Ioan Cuza”

Corpul R (ex-Romtelecom), et. I, sala 102

Str. Alexandru Lăpușneanu 14 – 700057 Iași