Seminarul științific „Concurența pe piața internă europeană și efectele asupra economiei naționale”

Loading Evenimente
Acest eveniment a trecut.

Centrul de Studii Europene din cadrul Universității „Alexandru Ioan Cuza” din Iași și Consiliul Concurenței organizează miercuri, 26 aprilie 2017 , între orele 10.00 – 14.00, în Sala Ferdinand, Corp A, Seminarul științific „Concurența pe piața internă europeană și efectele asupra economiei naționale”

Evenimentul este organizat pentru a marca împlinirea a 20 de ani de existență a Autorității Române de Concurență.

La eveniment vor participa experți, profesori, cercetători, doctoranzi și masteranzi care vor prezenta lucrări consacrate cercetărilor calitative și cantitative privind domeniul concurenței.  Cu această ocazie, reprezentanții Consiliului Concurenței vor prezenta studenților o serie de oportunități pentru cei interesați să activeze în domeniul concurenței.

Comitet științific:

• Prof.dr. Gabriela PASCARIU, UAIC Iași
  • Prof.dr. George ANGLIȚOIU, SNSPA
  • Conf.univ.dr. Mihaela TOFAN, UAIC Iași
  • Conf.univ.dr. Lucia IRINESCU, UAIC Iași

Informații suplimentare se găsesc la adresa: http://www.cse.uaic.ro/concurenta.html