Universitatea de Vară pentru Elevi – SUMMERIS

Loading Evenimente
Acest eveniment a trecut.

logo_summeris

Universitățile de Vară pentru Elevi, organizate în acest an sub sloganul „Noi învățăm în România”, reprezintă cel mai amplu program național de promovare a unei alegeri informate și corecte a studiilor universitare de către elevii din România.

Inițiativă a Alianței Naționale a Organizațiilor Studențești din România (ANOSR) dezvoltată alături de Consiliul Național al Elevilor, programul aduce peste 1000 de elevi în universitățile din România, cadru în care aceștia participă la toate activitățile tipice vieții studențești – cursuri, laboratoare, examene, activități de educație nonformală și activități sociale. În urma experienței elevii sunt mult mai pregătiți să își aleagă facultatea și specializarea potrivită pentru ei!