festivitatebunvenitUniversitatea ,,Alexandru Ioan Cuza” vă invită la festivitatea de deschidere a anului universitar 2011-2012, luni, 3 octombrie , ora 10.00, în Aula Magna ,,Mihai Eminescu”.

Cursul inaugural cu tema “Universităţile din Universitate. Construcţie şi ruptură identitară în câmpul universitar” va fi susţinut de domnul profesor universitar doctor Adrian Neculau, de la Facultatea de Psihologie şi Ştiinţe ale Educaţiei.

În acest an, pe lângă festivitatea de deschidere, Universitatea a pregătit un eveniment de amploare dedicat bobocilor, ,,Bun venit la UAIC”.
Programul evenimentului poate fi vizualizat aici.

Vezi fotografii de la eveniment la rubrica Galerie foto.

Festivitatea de deschidere la extensiunea din Bălţi

Festivitatea de deschidere a anului universitar 2011 -2012 de la extensiunea Bălţi a Universităţii ,,Alexandru Ioan Cuza” din Iaşi va avea loc luni, 3 octombrie a.c., ora 9.30, în Sala de Festivităţi a Universităţii ,,Alecu Russo” din Bălţi.

Vă aşteptăm!

bunvenitlauaic2 (1)