scjuniorŞcoala şi Grădiniţa ,,Junior” din cadrul Universităţii ,,Alexandru Ioan Cuza” din Iaşi organizează, în perioada 28 noiembrie – 9 decembrie 2011, înscrieri pentru anul şcolar 2012-2013.

Pentru viitorul an şcolar sunt disponibile 18 locuri pentru clasa I şi 15 locuri la grupa mică.

Dosarul de înscriere trebuie să cuprindă câte o copie după următoarele acte: certificatul de naştere al copilului, buletinul/cartea de identitate a ambilor părinţi, certificatul de căsătorie al părinţilor, hotărârea de divorţ din care să rezulte cui i-a fost încredinţat copilul (daca este cazul), adeverinţă de frecventare a grupei pregătitoare(pentru înscrierea în clasa I.

Dosarele se depun la secretariatul Şcolii Junior, de luni până vineri, între orele 8.00-16.00.

Vezi aici criteriile de înscriere la Şcoala şi Grădiniţa Junior.