Înscrierile pentru clasa pregătitoare și grupa mică în anul școlar 2014-2015 vor avea loc în perioada 03.02.2014 – 07.02.2014, conform metodologiei de înscriere.

Actele necesare pentru înscriere:

• certificatul de naştere al copilului – 1 copie xerox
  • buletinul/cartea de identitate a ambilor părinţi – 1 copie xerox
  • certificatul de căsătorie al părinţilor – 1 copie xerox
  • hotărâre de divorţ din care să reiasă cui a fost încredinţat copilul(dacă este cazul) – 1 copie xerox
  • adeverinţă de salariat al Universităţii “Alexandru Ioan Cuza”
  • recomandare scrisă a unui angajat al Universităţii “Alexandru Ioan Cuza” însoţită de adeverinţă de salariat al Universităţii “Alexandru Ioan Cuza” a persoanei care recomandă (pentru elevii ai căror părinţi nu lucrează în Universitatea “Alexandru Ioan Cuza”).

Formularul tip poate fi descărcat de pe această pagină.

Dosarele se depun la secretariatul școlii Junior în intervalul orar 08.00 – 16.00.

Părinții elevilor/copiilor admiși vor achita 50% din taxa de școlarizare pentru o lună, ca taxă de înscriere. În caz de retragere, această taxă nu se restituie.