Şcoala ,,Junior” din cadrul Universităţii ,,Alexandru Ioan Cuza” din Iaşi organizează, în perioada 1 martie 2009-15 martie 2009, înscrieri pentru clasa I, anul şcolar 2009-2010.

Actele necesare la înscriere sunt: certificatul de naştere al copilului, buletinul/cartea de identitate a ambilor părinţi, certificatul de căsătorie al părinţilor, hotărâre de divorţ din care să reiasă cui a fost încredinţat copilul (dacă este cazul), câte o copie xerox pentru fiecare.
Dosarele se depun la secretariatul şcolii, de luni până vineri, între orele 8.00-16.00.

Elevii vor beneficia de resurse deosebite: o şcoală nouă, dotată la standarde occidetale, în care se vor desfăşura programe instructiv-educative coordonate de un personal profesionist.

Şcoala „Junior” oferă şi lecţii interactive în muzee şi la Grădina Botanică a Universităţii, precum şi cluburi de dans, karate, aerobic, şah, muzică, informatică sau limbi străine.

Universitatea „Alexandru Ioan Cuza” este singura universitate din România care oferă şi educaţie primară.