Dezvoltarea economico-socială durabilă a euroregiunilor și a zonelor transfrontaliere

Avem onoarea de a vă invita la cea de a-X-a ediţie a Conferinţei Internationale “Dezvoltarea economico-socială durabilă a euroregiunilor şi a zonelor transfrontaliere” din cadrul “Forumului transfrontalier al Euroregiunii Siret-Prut-Nistru”, editia a-II-a, organizată de Academia Româna Filiala Iaşi – I.C.E.S. Gh. “Zane”, alături de: Consiliul Judeţean, Euroregiunea Siret-Prut-Nistru, Universitatea de Stat “Alecu Russo”, Bălti şi AGER – Filiala Iaşi.

Deschiderea oficială şi primirea participantilor va avea loc vineri 27 iunie 2014 la Universitatea „Alecu Russo”, Bălti (Republica Moldova). Titlurile lucrărilor, numele autorilor şi rezumatele până la data de 30.04.2014, iar articolele in extenso  se primesc până la data de  30.05.2014, la adresa: doncean.marilena@acadiasi.ro.

Mai multe informaţii pe site-ul conferinţei: http://sistem.acadiasi.ro/ro/node/251

By | 2014-03-17T08:28:24+00:00 17 martie 2014|