agigea-racovitaConform Hotărârii Biroului Consiliului de Administrație, anunțăm oferta de cazare la Staţiunea Biologică Marină „Prof. dr. Ioan Borcea” Agigea în vederea realizării concediului de odihnă.

Tariful de cazare este de 15 lei/pat/zi pentru studenți, respectiv 20 lei/pat/zi pentru salariații Universității “Alexandru Ioan Cuza” din Iași și 25 lei/pat/zi pentru salariații din afara Universității “Alexandru Ioan Cuza” , în camere cu 2-4 paturi.

Pentru servicile de masă avem la dispoziție cantină-restaurant cu personal calificat, unde se pot servi 2-3 mese/zi la prețuri rezonabile.

Staţiunea Biologică Marină „Prof. dr. Ioan Borcea” de la Agigea este situată în imediata vecinătate a mării, lângă Staţiunea Eforie Nord, cu posibilități de acces la baza de tratament Eforie Nord și Techirghiol.

Calea de acces către Stațiune recomandată este cea prin Constanța-Eforie Nord-Port Agigea (fără a intra în incinta portului!), stânga 300 m.

Prof. univ. dr. Mircea Nicoară, director al Staţiunii Biologice Marine „Prof. dr. Ioan Borcea” Agigea

Click aici pentru mai multe informații despre Stațiunea Biologică Marină „Prof. dr. Ioan Borcea” Agigea