FEAAMasteratul ,,Administraţie publică” din cadrul Facultăţii de Economie şi Administrarea Afacerilor de la Universitatea „Alexandru Ioan Cuza” din Iaşi a primit două premii de excelenţă în cadrul conferinței anuale cu tema „Excelenţă în programele de masterat în administraţie publică”, organizată la Sighişoara, în perioada 10-12 aprilie 2013, în cadrul proiectului „Creşterea calităţii programelor de masterat în administraţie publică”(POSDRU/86/1.2/S/60072).
Premiile au fost obținute la categoriile ,,Relația cu studenții” și ,,Insfrastructura educațională”.
Tot în cadrul acestui eveniment, Dumitrache Cătălina Elena, studentă în anul II la master, specializarea Administraţie publică, a obținut premiul al II- lea cu lucrarea ,,Modelul incremental de evaluare a strategiei de comunicare în organizaţia publică”, coordonator ştiinţific lect.univ.dr. Bercu Ana – Maria.