În cadrul proiectului „Tineri cercetători de succes – dezvoltare profesională în context interdisciplinar şi internaţional”, derulat de Universitatea „Babeș-Bolyai” din Cluj-Napoca şi în care Universitatea „Alexandru Ioan Cuza” din Iaşi este partener  se organizează o școală de primăvară în Austria. Evenimentul reprezintă o sesiune de formare a competențelor transversale (competențe de managementul carierei) și va avea loc în perioada 10-14 martie 2015.

Costurile aferente deplasării (transport, cazare, masa etc) sunt suportate din bugetul solicitantului, anume Universitatea „Babeș-Bolyai” din Cluj-Napoca, pentru toti participanții.

Se pot înscrie exclusiv beneficiarii proiectului. Numărul de locuri alocat Universității „Alexandru Ioan Cuza” din Iași, în calitate de partener 3 (P3) este de 2 doctoranzi şi un postdoctorand.

Perioada de înscriere la Școala de primăvară Austria este 26-30 ianuarie 2015, în intervalul orar 9-15 la Facultatea de Filosofie și Științe Social-Politice, corp A, Secretariat (Siminiceanu Georgiana – persoana de contact).

Documentele de înscriere:

• scrisoare de motivație
  • certificat de limba engleză Lingua sau Alfa sau Cambridge/TOEFL/IELTS – nivel minim B2 sau număr de puncte echivalent

Pentru cei care nu dețin un astfel de certificat, dar doresc participarea la școala de primăvară, echipa de proiect va organiza o mini-sesiune de certificare a cunoștințelor lingvistice.

Calendarul selectiei

• 26-30 ianuarie 2015:  depunerea documentelor de înscriere, în intervalul orar 9-15 la Facultatea de Filosofie și Științe Social-Politice, corp A Secretariat (Siminiceanu Georgiana – persoană de contact);
  • 02.02.2015 –  09.02.2015: evaluare;
  • 09.02.2015: anunțarea rezultatelor.

REZULTATELE SELECȚIEI