În perioada 28 ianuarie – 1 februarie 2019, Școala Primară „Junior” a Universității „Alexandru Ioan Cuza” din Iași face înscrieri pentru clasa pregătitoare, anul școlar 2019-2020.

Dosarul de înscriere trebuie să conțină o copie după următoarele acte: certificatul de naştere al copilului, buletinul/cartea de identitate a ambilor părinţi, certificatul de căsătorie al părinţilor, hotărârea de divorţ din care să reiasă cui a fost încredinţat copilul (dacă este cazul).

De asemenea, părinții trebuie să depună la dosar și o adeverinţă de salariat al Universităţii „Alexandru Ioan Cuza”. Pentru elevii ai căror părinți nu lucrează în cadrul acestei instituții, dosarul va conține o  recomandare scrisă a unui angajat al UAIC , însoțită de o adeverință de salariat.

Dosarele se depun la secretariatul Școlii „Junior”, în intervalul orar 8.00 – 15.00.

Interviurile cu părinții și copiii vor fi programate în perioada 4-8 februarie 2019.

Mai multe informații despre criteriile de înscriere la Grădinița și Școala „Junior”  sunt publicate la adresa : http://www.uaic.ro/organizare/scoala-junior/noutati-si-evenimente-de-la-scoala-junior/