Comisia Fulbright România organizează marți, 11 aprilie 2017, între orele 17.30- 18.30, seminarul online “Fulbright Alumni Sharing Knowledge: Applying, Winning and Beyond”.

Seminarul online are ca subiect bursele Fulbright. În cadrul acestui eveniment se vor oferi sugestii pentru completarea aplicației online Fulbright, participanții având ocazia de a adresa întrebări despre experiența  concursului  și despre viața de student în Statele Unite unor foști bursieri invitați: Gina ADAM  (PhD, Fulbright S&T Grantee 2010, University of California – Santa Barbara) și Monica GOT (Fulbright Junior Researcher 2014-15, University of California – Santa Barbara).

Înscrieri se fac  până la data de 10 aprilie 2017, la adresa office@fulbright.ro

Vezi aici invitația.