Dragă student(ă),

Am dori să aflăm câteva dintre opiniile tale cu privire la cariera ta şi la sistemul educaţional din România. De aceea te invităm să participi la sondajul European Student Barometer 2009.

Sondajul de opinie European Student Barometer este cel mai cunoscut din Europa, fiind prezent în 22 de ţări ale Uniunii.

Începând cu anul acesta dorim să includem şi opiniile studenţilor români, întrucât ei sunt potenţialii noi angajaţi ai marilor firme europene.

Acest sondaj este condus împreună cu partenerul nostru de cercetare, Institutul trendence din Germania şi îţi oferă ocazia de a-ţi exprima părerea cu privire la subiecte ca: mediul educaţional şi viitoarea carieră, potenţialii angajatori şi oportunităţile de carieră şi educaţie din România şi străinătate.

Sondajul este uşor de completat şi durează numai cca. 12 minute. Răspunsurile sunt complet anonime, iar datele introduse sunt protejate.

De asemenea, participând la acest sondaj, intri automat în cursa pentru unul dintre aceste minunate premii:

Marele premiu: 2000 €
Premiul al 2-lea: 1500 €
Premiul al 3-lea: 1000 €

Pentru a începe completarea chestionarului, fă click aici: http://www.trend-surveys.de/uc/esb09ee/?a=ro5