Cinci studenți de la specializarea Administraţie publică din cadrul Facultății de Economie și Administrarea Afacerilor a Universității „Alexandru Ioan Cuza” din Iași au fost premiați în cadrul sesiunii de comunicări a Cercului Știinţific Studenţesc de Ştiinţe Administrative, ediția a XIII-a.

Evenimentul, cu tema „Ştiinţele administrative – fundament al culturii juridice”, a avut loc pe 19 martie 2015, la Facultatea de Drept şi Ştiinţe Sociale a Universităţii din Craiova.

Studenții Facultății de Economie și Administrarea Afacerilor, îndrumați de prof. univ. dr. Mihaela Onofrei şi conf. dr. Florin Oprea, au obținut următoarele premii:

• Premiul I – Monica Dârdală (Licenţă, anul III)
  • Premiul II – Andreea Aritina Baciu (Licenţă, anul III)
  • Premiul III – Mădălina Irina Poraicu (Master, anul I)
  • Premiul III – Roxana Solomon (Licenţă, anul III)
  • Menţiune – Alexandra Ionela Maxim (Master, anul I)

La competiție au participat studenți de la universitățile din Bucureşti, Oradea, Galaţi și Iaşi.