Centrul de Dezvoltare Personală și Formare Profesională

Centrul de Dezvoltare Personală și Formare Profesională 2016-10-12T15:25:08+00:00

Contactlogo CDP_Iasi_2-03

Adresa: Str. Titu Maiorescu, nr. 12, Iași (lângă Muzeul Universității)
Telefon: 0232/201102 int. 2479

Echipa

Director: Prof. Univ. dr. Maria Nicoleta TURLIUC
Telefon: 0232201102 int. 2480
E-mail: centruldpfp@uaic.ro

Asis. Univ.dr. Oana DĂNILĂ (înscrieri)
Telefon: 0744-400950

Prezentarea Centrului

Centrul de Dezvoltare Personală şi Formare Profesională circumscrie 3 direcţii majore:
Dezvoltare personală şi profesională – ofertă adresată publicului larg
Centrul este autorizat ANC să desfăşoare următoarele tipuri de cursuri:

Participanții primesc la absolvirea cursurilor certificate emise de Autoritatea Naţională de Calificări (ANC, fostul CNFPA).

Înscrierile se fac continuu pe adresa: centruldpfp@uaic.ro

Oricare dintre cursurile afișate poate debuta efectiv atunci când se întrunesc un minim de 14 participanți. Persoanele înscrise în lista de așteptare sunt contactate înainte de a începe pentru reconfirmarea intenției de a participa.

La cursurile de Formator/ Animator socio-educativ  autorizațiile se vor reînnoi doar la cerere.
Formatorii sunt cadre didactice ale Universității ,,Alexandru Ioan Cuza”, cu experienţă în educaţia adulţilor, dar mai ales cu vastă expertiză în tematica fiecărui curs propus.

Dezvoltare personală şi profesională – programe customizate adresate personalului Universităţii ,,Alexandru Ioan Cuza”
Serviciile de formare profesională pot fi oferite preferențial angajaților UAIC în vederea stimulării dezvoltării lor profesionale și profesionale (discount, cursuri gratuite, fără eliberare certificate ANC, curriculum customizat)
Persoanele interesate sunt rugate să ia legătura cu Asis. Univ.dr. Oana Dănilă: 0744-400950, centruldpfp@uaic.ro

Acţiuni şi programe « Family friendly »
Programe de formare / consiliere în vederea definirii celor mai bune strategii de îmbinare armonioasă a vieții profesionale cu cea de familie. Serviciile sunt oferite în regim gratuit exclusiv angajaţilor instituţiei.
Persoanele interesate sunt rugate să ia legătura cu Asis. Univ.dr.  Oana Dănilă: 0744-400950,  centruldpfp@uaic.ro

Evenimente organizate de Centrul de Dezvoltare Personală şi Formare Profesională

Conferințe publice

DSC_5333  DSC_5312