Centrul de Dezvoltare Personală și Formare Profesională

Centrul de Dezvoltare Personală și Formare Profesională 2018-01-09T14:41:45+00:00

Adresa: Str. Titu Maiorescu, nr. 12, Iași (lângă Muzeul Universității)
Telefon: 0232/201102 int. 2479

Echipa

Director: Prof. Univ. dr. Maria Nicoleta TURLIUC
Telefon: 0232201102 int. 2480
E-mail: centruldpfp@uaic.ro

Lect. univ. dr. Oana DĂNILĂ (înscrieri)
Telefon: 0744-400950

Prezentarea Centrului

Centrul de Dezvoltare Personală şi Formare Profesională circumscrie 3 direcţii majore:
Dezvoltare personală şi profesională – ofertă adresată publicului larg
Centrul este autorizat ANC să desfăşoare următoarele tipuri de cursuri:

Participanții primesc la absolvirea cursurilor certificate emise de Autoritatea Naţională de Calificări (ANC, fostul CNFPA).

Înscrierile se fac continuu pe adresa: centruldpfp@uaic.ro

Oricare dintre cursurile afișate poate debuta efectiv atunci când se întrunesc un minim de 14 participanți. Persoanele înscrise în lista de așteptare sunt contactate înainte de a începe pentru reconfirmarea intenției de a participa.

Dezvoltare personală şi profesională – programe customizate adresate personalului și studenților Universităţii ,,Alexandru Ioan Cuza”
Serviciile de formare profesională menționate mai sus pot fi oferite preferențial angajaților și studenților UAIC în vederea stimulării dezvoltării lor profesionale și profesionale (discount, cursuri gratuite, fără eliberare certificate ANC, curriculum customizat)
Persoanele interesate sunt rugate să ia legătura cu Lect. univ. dr. Oana Dănilă: 0744-400950, centruldpfp@uaic.ro

•  Atelier de comunicare eficientă – joi, 7 decembrie 2017, 17.00 – 20.00, Facilitator: Lect. Dr. Oana DĂNILĂ
  •  Atelier pe teme de gen și egalitate de șanse – vineri, 12 ianuarie 2018, 16.00 – 20.00,Facilitator: Prof. Dr. Maria Nicoleta TURLIUC

Ateliere vor avea la sediul centrului – str. Titu Maiorescu, nr. 12 (în aceeași incintă cu Muzeul Universității)

Oferta este disponibilă în regim gratuit pentru toți angajații și studenții înscriși în acest moment la UAIC în vederea stimulării dezvoltării lor profesionale și profesionale. Sunt invitate să participe și persoane din afara spațiului universitar, costul este de 30 lei/ participant.

Numărul maxim de participanți: 18 persoane (au prioritate angajații și studenții UAIC).

PARTICIPANȚII VOR PRIMI DIPLOMĂ DE PARTICIPARE CE STIPULEAZĂ TEMA ȘI NUMĂRUL DE ORE.

Acţiuni şi programe « Family friendly »
Programe de formare / consiliere în vederea definirii celor mai bune strategii de îmbinare armonioasă a vieții profesionale cu cea de familie. Serviciile menționate mai sus sunt oferite în regim gratuit exclusiv angajaţilor instituţiei.
Persoanele interesate sunt rugate să ia legătura cu Lect. univ.dr.  Oana Dănilă: 0744-400950,  centruldpfp@uaic.ro

• Atelier pe tema reconcilierii vieții de familie cu viața profesională – vineri, 16 martie 2018, 16.00-20.00, Facilitator: Conf. Dr. Daniela Muntele
  • Workshopul ”Violența în familie: de la acceptare la sigmatizare socială. Modulul I” vineri, 9 martie 2018, 16.00-19.00, Facilitator: Lect. Dr. Oana DĂNILĂ
  • Workshopul ”Violența în familie: de la acceptare la sigmatizare socială. Modulul II” joi, 26 aprilie 2018, 16.00-19.00, Facilitator: Lect. Dr. Oana DĂNILĂ