Studenții Universității „Alexandru Ioan Cuza” se pot înscrie în Programul Național „Tabere studențești 2018”, organizat de Ministerul Tineretului și Sportului (MTS) – Direcția Activități pentru Studenți și Tabere, prin  Casele de Cultură ale Studenților și Complexul Cultural Sportiv Studențesc „Tei”, în care au la dispoziție 450 de locuri.

Taberele se desfășoară în perioada 16.07.2018 -30.08.2018, la mare, munte și în Delta Dunării. Categoriile de studenți care beneficiază de locuri gratuite în tabere (cazare și masă), în limita locurilor repartizate, sunt: cazurile sociale, studenții cu rezultatele deosebite obținute la învățătură și cei care au avut activități în cadru organizat, la diverse manifestări culturale, artistice, științifice, sportive și de voluntariat.

Termenul limită de înscriere este  22 mai 2018.

Mai multe detalii găsiți în Metodologia privind organizarea și desfășurarea Programului Național „Tabere Studențești 2018” și pe site-urile facultăților.