26 noiembrie 2018

Masa rotundă va avea ca obiectiv identificarea modalităților de colaborare dintre mediul academic și mediul de afaceri pentru continuitatea transferului tehnologic și exploatarea oportunităților antreprenoriale.

La întâlnire sunt invitați reprezentanții companiilor / organizațiilor și reprezentanții Universității „Alexandru Ioan Cuza” din Iași, interesați de promovarea parteneriatelor pentru transferul de cunoaștere.

Vor fi prezentate exemple de bune practici la UAIC  precum și exemple de succes în crearea unui mediu favorabil pentru dezvoltarea antreprenoriatului precum RubikHub-incubatorul de afaceri de la Piatra Neamț și FabLab Iași -platforma independentă și laborator digital pentru  dezvoltarea de proiecte cu ajutorul tehnologiei.

Zi și ora: luni, 26 noiembrie 2018, 14.45-17.30

Locație: Sala Senat a Universității “Alexandru Ioan Cuza” din Iași