Contactlogo CDP_Iasi_2-03

Adresa: Str. Titu Maiorescu, nr. 12, Iași (lângă Muzeul Universității)
Telefon: 0232/201102 int. 2479

Echipa

Director: Prof. Univ. dr. Maria Nicoleta TURLIUC
Telefon: 0232201102 int. 2480
E-mail: centruldpfp@uaic.ro

Lect. univ. dr. Oana DĂNILĂ (înscrieri)
Telefon: 0744-400950

Prezentarea Centrului

Centrul de Dezvoltare Personală şi Formare Profesională circumscrie 3 direcţii majore:

Dezvoltare personală şi profesională – ofertă adresată publicului larg

Centrul este autorizat ANC să desfăşoare următorul curs:

NOU! UAIC organizează cursul online de Formator

Curs Formator

Participanții primesc la absolvirea cursurilor certificate emise de Autoritatea Naţională de Calificări (ANC, fostul CNFPA).

Înscrierile se fac continuu pe adresa: centruldpfp@uaic.ro

Cursul se va organiza doar în condițiile în care vor fi depuse minimum 14 cereri de înscriere.

Dezvoltare personală şi profesională – programe customizate adresate personalului și studenților Universităţii ,,Alexandru Ioan Cuza”

Serviciile de formare profesională menționate mai sus pot fi oferite preferențial angajaților și studenților UAIC în vederea stimulării dezvoltării lor profesionale și profesionale (discount, cursuri gratuite, fără eliberare certificate ANC, curriculum customizat)
Persoanele interesate sunt rugate să ia legătura cu Lect. univ. dr. Oana Dănilă: 0744-400950, centruldpfp@uaic.ro

Program de dezvoltare personală prin creșterea inteligenței relaționale

Programul presupune o serie de ateliere ON-LINE, doritorii fiind încurajați să participe la toate întâlnirile, dar având posibilitatea să aleagă și doar unele ateliere de interes. Printre atelierele planificate se numără:

Mai multe informații despre activitățile organizate anterior sunt publicate AICI.

Acţiuni şi programe « Family friendly »

Ateliere de formare/ consiliere în vederea definirii celor mai bune strategii de îmbinare armonioasă a vieții profesionale cu cea de familie. Atelierele pe care le propunem se vor desfășura pe semestrul al II-lea  (vor fi anuntațe la finalul semestrului I) și sunt oferite în regim gratuit, exclusiv angajaţilor instituţiei.