Dezbaterea „Noile instrumente ale juristului – Inteligenţa artificială”

Loading Evenimente
Acest eveniment a trecut.

Facultatea de Drept din cadrul Universității „Alexandru Ioan Cuza” din Iași organizează vineri, 12 aprilie 2019, în Amfiteatrul I.1 – Paul Demetrescu (Corp A, parter), între orele 16.00- 18.00, dezbaterea „Noile instrumente ale juristului – Inteligenţa artificială”, la care va participa Adrian Măntoiu, managing director Wolters Kluwer România.

Cercetarea juridică şi colaborarea practicienilor s-au schimbat radical în ultimii ani. În timpul carierei studenţilor de azi se va schimba şi mai mult.

Cu ce voi lucra după ce termin facultatea? Există unelte pe care le pot folosi şi acum? Ce ne pregăteşte viitorul?

Găsiţi răspunsuri în interacţiunea cu Adrian Măntoiu, managing director Wolters Kluwer România, care va prezenta  tehnologia de vârf în lumea juridică şi va răspunde la orice întrebare.