E-mail: editura@uaic.ro

• Librărie: Sanda SIHLEANU
  • Centrul de copiere: Liliana STAMATE, Petronela GROZA

Prezentare

Librăria Editurii Universității „Alexandru Ioan Cuza” din Iași este poziționată la parterul corpului B al universității ieșene, în holul principal al clădirii de pe Bld. Carol I, nr. 22.

Cele peste 300 de titluri selectate din portofoliul propriu pot fi achiziționate de public la preț de producție (fără adaos comercial), facilitându-se astfel accesul tuturor celor interesați de cultura academică la volumele editate de instituția noastră.

Proiectată în ideea de a facilita accesul direct la volumele editate sub sigla Editura Universității „Alexandru Ioan Cuza” din Iași, noua librărie se adresează comunității academice (studenți, doctoranzi, cercetători sau profesori), dar și publicului larg, prin diversitatea de domenii culturale abordate, obiectivul fiind o mai mare accesibilitate la producția editorială a universității.

În plus, pentru a veni în ajutorul studenților, librăria dispune, în același spațiu, și de un centru de copiere cu aparatură performantă și personal cu experiență.