bannerZPD

Aproximativ 500 de elevi au trecut astăzi pragul Universităţii „Alexandru Ioan Cuza”, în prima zi de desfăşurare a Zilelor Porţilor Deschise. Evenimentul se adrează elevilor care doresc să cunoască cele 15 facultăţi ale universităţii şi va dura până
duminică, 15 aprilie 2011. De la ora 9.00 la ora 15.00, cei interesaţi sunt aşteptaţi să afle toate informaţiile despre admitere direct de la reprezentanţii facultăţilor, prezenţi pe Sala Paşilor Pierduţi la standurile educaţionale.

Astăzi, elevii ieşeni, împreună cu grupuri sosite Fălticeni, Rădăuţi, Oneşti, Bacău, Roman, Vaslui au avut ocazia să ia parte la seminarii, cursuri şi laboratoare la fiecare facultate. În plus, o mare parte dintre vizitatori au participat într-un tur al universităţii şi la workshopul organizat de consilierii în carieră.

La standurile facultăţilor vor fi disponibile informaţii despre:

• Specializările pentru care se organizează examen de admitere
  • Modalitatea de admitere la fiecare facultate
  • Posibilităţi de cazare, burse de studiu, burse în străinătate

De asemenea, la sediul facultăţilor se organizează cursuri şi laboratoare demonstrative, tururi şi vizite ale spaţiilor de studii, workshopuri şi experimente spectaculoase.

Accesați pagina evenimentului

[wooslider slider_type=”attachments”]