Alegerile pentru membrii conducători de doctorat în Consiliul Studiilor Universitare de Doctorat (CSUD) din Universitatea „Alexandru Ioan Cuza” vor avea loc în Sala Senatului în ziua de luni 11 iunie a.c. intre orele 10-18. Se vor alege 5 membri dintre cei 11 candidaţi propuşi de facultăţi. Participă la vot conducatorii de doctorat titulari precum şi cei asociaţi, titulari la alte instituţii.

Alegerile pentru membrii studenţi doctoranzi în Consiliul Studiilor Universitare de Doctorat (CSUD) din Universitatea noastră vor avea loc în fiecare Facultate la aceeaşi dată şi în acelaşi interval orar.

Se vor alege 2 membrii dintre cei 13 candidaţi propuşi de studenţi la nivel de facultate. Participă la vot toţi studenţii doctoranzi.