Universitatea „Alexandru Ioan Cuza” din Iași (UAIC) a primit vineri, 3 iulie 2020, vizita oficială a unei delegații de la CEC BANK, formată din domnul Bogdan NEACȘU, Președinte Director General și domnul Dănuț FLORESCU, Coordonator de Vânzări Zonal. Gazdele întîlnirii au fost prof. univ. dr. Tudorel TOADER, Rectorul Universității și prof. univ. dr. Mihaela ONOFREI, prorector pentru activităţi studenţeşti şi parteneriate cu mediul economic.

În cadrul întâlnirii, cele două instituții și-au propus semnarea unui acord de colaborare, prin care se urmărește consolidarea și promovarea cooperării dintre UAIC și CEC Bank. De asemenea, acordul va presupune îmbunătățirea parteneriatului prin sprijinirea inițiativelor antreprenoriale ale studenților, modernizarea unor spații de învățământ, precum și organizarea unor evenimente educaționale comune.

Domnul Bogdan NEACȘU, Președinte Director General și-a exprimat întreaga disponibilitate de implicare a CEC Bank în activități de educatie financiară și juridică, dedicate studenților Universității.