web_banere
Universitatea „Alexandru Ioan Cuza” din Iași va organiza concurs de admitere în perioada 8-10 septembrie pentru locurile rămase libere, atât pentru studii de licență, cât și de master.

Calendarul desfășurării competiției este următorul:
– 8 – 10 septembrie: înscrierea;
– 11 – 13 septembrie: selecţia candidaţilor şi afişarea rezultatelor.

Detaliile despre numărul de locuri rămase libere pentru concursul din luna septembrie, precum și condițiile de admitere, se găsesc pe site-ul www.admitere.uaic.ro :

Universitatea „Alexandru Ioan Cuza” este cea mai veche instituţie de învăţământ superior din România, cu o tradiţie de aproape 155 de ani. Studenţii Universităţii beneficiază, încă din anul I, de acces la condiţii de cazare deosebite, sprijin financiar pentru cei cu rezultate bune la învăţăturăstagii de practică în domeniul ales şi burse de studiu în străinătate.