Curs “Programul COST- acces la vizibilitate și infrastructură de cercetare europeană”2020-05-07T15:08:32+03:00

Acest eveniment își propune să le ofere cercetătorilor o viziune asupra oportunităților de colaborare prin rețelele COST, precum și modalitatea de desfășurare a unei acțiuni finanțate prin acest program.

Întâlnirea se adresează tuturor cercetătorilor, atât celor din domeniul științelor reale, cât și celor din domeniul științelor umaniste, interesați în participarea la acțiunile COST.

Intervențiile din cadrul evenimentului vor fi susținute de dna Diana Lina, administrator financiar Serviciul pentru Administrarea Proiectelor de Cercetare Științifică și respectiv de dl. CS III dr. Emanuel Baltag, cercetător științific în cadrul Stațiunii Biologice Marine „Prof. Dr. Ioan Borcea” a UAIC, implicat într-o rețea COST.

Evenimentul se va desfășura online, pe platforma ZOOM începând cu ora 14.

Zi: 15 mai 2020, ora 14:00

Descărcați documentele evnimentului aici:

Invitație

Formular de înscriere

Pentru înscriere, vă rugăm să completați Formularul de înscriere  și să îl transmiteți la adresa: diana.lina@uaic.ro.

Informații suplimentare și detalii despre eveniment se pot obține de la Serviciul pentru Administrarea Proiectelor de Cercetare Științifică din cadrul Universității „Alexandru Ioan Cuza” din Iași, persoană de contact : Elena FELICE, tel.: 0232 201024, email: eradu@uaic.ro.

“Acest proiect este finanțat de Ministerul Cercetării și Inovării prin Programul 1 – Dezvoltarea sistemului național de cercetare-dezvoltare, Subprogram 1.2 – Performanță instituțională- Proiecte de finanțare a excelenței în CDI, Contract nr.34PFE/19.10.2018”

„This project is funded by the Ministry of Research and Innovation within Program 1 – Development of the national RD system, Subprogram 1.2 – Institutional Performance – RDI excellence funding projects, Contract no.34PFE/19.10.2018”

„Conceput în România”