Masa rotundă „Rolul și importanța Istoriei în școala contemporană românească”

Loading Evenimente
Acest eveniment a trecut.

Facultatea de Istorie din cadrul Universității „Alexandru Ioan Cuza” din Iași, alături de Liga Studenților de la Istorie, organizează sâmbătă, 23 aprilie 2016, de la ora 11, în Sala H1, Corp H,  masa rotundă „Rolul și importanța Istoriei în școala contemporană românească”. La eveniment vor fi prezenți profesori din mediul universitar și preuniversitar, elevi de la liceele din Iași cât și din țară: Arad, Bicaz, Fălticeni.

În cadrul evenimentului, vor fi premiați elevii care au redactat eseuri în cadrul concursului Istoria în licee “N.Iorga”.

Toți participanții vor vizita la finalul evenimentului Muzeul Universității„Alexandru Ioan Cuza” din Iași.

Informații despre desfășurarea concursului pot fi obținute accesând site-ul www.history.uaic.ro

istoria-in-licee-v1c_web