Loading Evenimente
Acest eveniment a trecut.

În perioada 2-5 noiembrie 2017, Facultatea de Istorie a Universității „Alexandru Ioan Cuza” din Iași, în parteneriat cu Facultatea de Istorie, Filozofie și Teologie a Univerității „Dunărea de Jos” din Galați, va organiza, cu sprijinul financiar al Ministerului pentru Românii de Pretutindeni, Conferința internațională „Identități etno-confesionale și reprezentări ale Celuilalt în spațiul est-european: între stereotip și voința de a cunoaște”.

Deschiderea manifestărilor va avea loc vineri, 3 noiembrie, de la orele 9 a.m. în Sala Ferdinand a Universității „Alexandru Ioan Cuza” din Iași.

Vezi aici programul conferinței.