Conferinţa internaţională „Scientific Convergence and Interdisciplinarity in EU Environmental Research”

Loading Evenimente
Acest eveniment a trecut.

Universitatea „Alexandru Ioan Cuza” din Iaşi, în colaborare cu parteneri de la Universitatea din Bologna (Italia), Universitatea de Economie din Cracovia (Polonia), Universitatea din Ferrara (Italia), Institutul de Economie Agrară (Bulgaria), Universitatea „Babeş-Bolyai” din Cluj-Napoca şi  Universitatea de Ştiinţe Agricole şi Medicină Veterinară „Ion Ionescu de la Brad” din Iaşi, are plăcerea de a vă invita la evenimentul ştiinţific 1st SCIENVIR International Conference „Scientific Convergence and Interdisciplinarity in EU Environmental Research”, care se va desfăşura în perioada 15-17 iunie 2017 la Iaşi (corpul R al Universităţii, fosta clădire Romtelecom).

Scopul Conferinţei Internaţionale SCIENVIR este de a oferi o platformă pentru interacţiune şi dezvoltare a cercetării în domeniul politicilor şi protecţiei mediului în Uniunea Europeană. De asemenea, participanţii la conferinţă vor avea oportunitatea de a dobândi cunoştinţe specializate privind metodologii de cercetare inovative şi validate în domeniul politicilor şi protecţiei mediului în cadrul Seminarului METER. Conferinţa internaţională va reuni specialişti academici şi practicieni din diferite ţări ale Uniunii Europene şi din afara acesteia, cu experienţă demonstrată în această arie tematică.

Pentru mai multe informaţii, puteţi consulta website-ul nostru la adresa scienvir.uaic.ro.