Conferinţa „Perspective juridice asupra Internetului” – ediţia a II-a, 27 octombrie 2018

Loading Evenimente
Acest eveniment a trecut.

Utilizarea Internetului interferează cu toate domeniile dreptului, public și privat, și dă naștere unor probleme juridice. La prima ediție a conferinței, care a avut loc în 28 octombrie 2017, specialiști juriști și informaticieni au căutat și au găsit soluții pentru unele dintre aceste probleme. Tehnologia evoluează, însă, atât de rapid încât apar noi și diversificate provocări pentru lumea dreptului, care așteaptă soluții. Ne propunem să le abordăm în cea de a doua ediție a conferinței, care va avea loc la data de 27 octombrie 2018.

Moderatorii manifestării: prof. univ. dr. Carmen Tamara Ungureanu, conf. univ. dr. Adrian Iftene, conf. univ. dr. Ioana Maria Costea

Parteneri: Institutul Național pentru Pregătirea şi Perfecţionarea Avocaţilor Iaşi, Facultatea de Informatică