Conferința ”(Re)positioning the status of intellectual property law from an american perspective”

Loading Evenimente
Acest eveniment a trecut.

Centrul Robertianum de Drept Privat – Facultatea de Drept din cadrul Universității „Alexandru Ioan Cuza” din Iași și Ambasada SUA la București organizează vineri, 4 martie 2016, la ora 10.00, în Amfiteatrul Matei Cantacuzino (III.9) al Facultății de Drept, conferința intitulată „(Re)positioning the status of intellectual property law from an american perspective”, în dorința de a descoperi relevanța evolutivă a creațiilor intelectuale în dinamica secolului al XXI-lea.

Distinșii oratori sunt domnul David Gappa, Intellectual Property Law Enforcement Coordinator, U.S. Embassy Bucharest și doamna Monica Custura, Legal Advisor, Intellectual Property Law Enforcement Coordinator, U.S. Embassy Bucharest.

Afis_IPL