Dezbaterea „Eu ce drum aleg? Parcursul unui student la Psihologie”

Loading Evenimente
Acest eveniment a trecut.

Facultatea de Psihologie și Științe ale Educației din cadrul Universității „Alexandru Ioan Cuza” din Iași organizează marți, 6 martie 2018, la ora 20.00, în amfiteatrul D IV din corpul D, dezbaterea „Eu ce drum aleg? Parcursul unui student la Psihologie”.

La acest eveniment vor participa următorii reprezentanți ai Colegiului Psihologilor din România și profesori în cadrul Universității „Alexandru Ioan Cuza”: prof. dr. Ion Dafinoiu, președinte al Colegiului Psihologilor din România, prof. univ. dr. Cornel Havârneanu, președinte al Comisiei de Muncă, Transporturi și Servicii și conf. dr. Aurel Stan, membru al Comisiei de Metodologie a Colegiului Psihologilor din România.

Discuțiile vor viza posibilitățile de profesionalizare în domeniul Psihologiei.

Sunt așteptați studenții înscriși la studii universitare de licență și master de la Psihologie, dar pot participa și studenți de la alte facultăți din cadrul UAIC.