MathGala – Festivitatea de premiere a laureaților Olimpiadei Județene de Matematică (clasele IX-XII), ediția a II-a

Loading Evenimente
Acest eveniment a trecut.

Facultatea de Matematică din cadrul Universității „Alexandru Ioan Cuza” din Iași, în parteneriat cu  Inspectoratul Școlar Județean Iași,  organizează vineri, 23 martie 2018, la ora 16.00, în Aula Magna „Mihai Eminescu”,  a II-a  ediție a MathGala – Festivitatea de premiere a laureaților Olimpiadei Județene de Matematică (clasele IX-XII).

Premiile vor fi acordate cu sprijinul Universității „Alexandru Ioan Cuza” din Iași, al cadrelor didactice de la Facultatea de Matematică și al partenerilor noștri, companiile Amazon, Centric, Continental, Endava, Gemini CAD Systems.

În acest an, Facultatea de Matematică și Societatea de Științe Matematice intenționează să onoreze în mod special profesorii din liceele și școlile județului Iași, ai căror elevi, din clasele de liceu sau gimnaziu, au obtinut premii la Olimpiada Județeană de Matematică.