Noaptea de știință

Loading Evenimente
Acest eveniment a trecut.

noaptea-de-stiinta-30-sep-2016-246x470_c

Experimente spectaculoase, demonstrații științifice uimitoare și curiozități din lumea care ne înconjoară – toate în centrul orașului. Așa cum ieșenii s-au obișnuit deja, orașul își dă întâlnirea cu știința la finalul lunii septembrie, în Parcul Palas Mall Iași. Anul acesta, evenimentul se intitulează „Noaptea de știință” și va avea loc pe 30 septembrie, cu începere de la ora 18.00.

Universitatea „Alexandru Ioan Cuza” din Iași vă așteaptă, pentru cel de-al patrulea an la rând, la întâlnirea cu cercetătorii săi. Facultatea de Fizică a pregătit un adevărat spectacol al științei. Veți face cunoștință cu roboți, veți pătrunde misterele celor mai avansate tehnologii, veți fi martori ai unor fenomene cu lumină, magnetism sau electricitate.

Vă așteptăm la Noaptea de știință, vineri, 30 septembrie, în Parcul Palas Iași. Intrarea este gratuită.

sigle_parteneri