Olimpiada Națională de Informatică pentru Studenți (ONIS 2015)

Loading Evenimente
Acest eveniment a trecut.

Consorțiul Informatica Universitaria – compus din Facultatea de Informatică a Universității „Alexandru Ioan Cuza” din Iaşi, Departamentele de Informatică ale Universității din București, Universității “Babeș-Bolyai” din Cluj-Napoca și Universității de Vest din Timișoara organizează în perioada 22-25 mai 2015,  în corpul A, Biblioteca “Gheorghe Asachi”, a doua ediție a finalei Olimpiadei Naționale de Informatică pentru Studenți (ONIS).

Cele două evenimente aduc împreună cei mai buni studenți-programatori și antrenori din țară (București, Cluj, Timișoara, Iași, Târgu Mureș).

Evenimentul este realizat cu sprijinul sponsorilor și partenerilor: Palantir Technologies, Fundatia eMAG, Bitdefender Romania, Amazon Development Center Romania, ASII și Universitatea Tehnică „Gheorghe Asachi” din Iaşi.

Programul și alte detalii despre eveniment sunt disponibile la adresa: http://profs.info.uaic.ro/~onis2015/