Prezentarea „Analele Ştiinţifice ale Universităţii „Alexandru Ioan Cuza” din Iaşi (Serie nouă). Sociologie şi Asistenţă Socială – aniversare 10 ani”

Loading Evenimente
Acest eveniment a trecut.

Facultatea de Filosofie şi Ştiinţe Social-Politice a Universității „Alexandru Ioan Cuza” din Iași vă invită joi,  1 martie 2018, începând cu ora 14:00, la Librăria Tafrali, la prezentarea „Analele Ştiinţifice ale Universităţii „Alexandru Ioan Cuza” din Iaşi (Serie nouă). Sociologie şi Asistenţă Socială – aniversare  10 ani”.

Seria nouă a Analelor Ştiinţifice ale Universităţii „Alexandru Ioan Cuza” din Iaşi. Sociologie şi Asistenţă Socială este publicată constant din anul 2008. Revista este  îngrijită cu consecvenţă de membri ai Departamentului de Sociologie şi Asistenţă Socială, Facultatea de Filosofie şi Ştiinţe Social-Politice.

În cei zece ani de la publicarea primului număr în acest format a existat o preocupare constantă pentru creşterea standardului de conţinut, revista fiind indexată în baze de date recunoscute în domeniu: EBSCO, PROQUEST – Social Services Abstract, PROQUEST – Worldwide Political Science Abstracts, CEEOL, Ulrich, IBSS, Index Copernicus, SCIPIO, CNCSIS (2008-2011: B+).