Prezentarea burselor DAAD

Loading Evenimente
Acest eveniment a trecut.

Lectoratul DAAD în colaborare cu Centrul Cultural German Iași, vă invită luni, 26 octombrie 2015, ora 14:00, în Sala Ferdinand din cadrul Universităţii ”Alexandru Ioan Cuza” Iaşi, la o prezentare a burselor DAAD și a posibilităților de a studia și cerceta în Germania.

DAAD este organizația germană care se ocupă de schimburi academice între Germania și alte țări. Ofertele de burse DAAD sunt pentru studenți, masteranzi, doctoranzi dar și pentru cadre didactice. Germania oferă condiții extraordinare de studiu la universități de prestigiu existând o ofertă largă de programe de masterat în limba germană dar și în limba engleză. Cu excepția a două landuri, în Germania nu se percep taxe de studiu iar cercetarea este de vârf în multe domenii.

Prezintă domnul Alexander Rubel, reprezentantul DAAD-ului la Iași.

Mai multe informații se găsesc la adresa www.daad.ro.

Afis - DAAD-UAIC_res