Zilelor Asistenței Sociale

Loading Evenimente
Acest eveniment a trecut.

Facultatea de Filosofie şi Ştiinţe Social-Politice, Departamentul de Sociologie şi Asistenţă Socială, în parteneriat cu Structura Teritorială Iași a Colegiului Național al Asistenților Sociali, vă invită, marți 10 martie 2015, în intervalul 9.00 – 15.00 la manifestările organizate în cadrul Zilelor Asistenței Sociale.

Sesiunea de deschidere va avea loc începând cu ora 9.00, în Aula Magna „Mihai Eminescu”.

În acest an dezbatem teme referitoare la „Promovarea demnitặṭii și valorii oamenilor”,  pe câteva dimensiuni:

•  o dimensiune analitică pentru: A face auzite vocile tuturor , Aula Magna „Mihai Eminescu*”*, în intervalul 10.00-14.00
  • o dimensiune practică: Cercetarea în asistenţa socială. Oportunităţi şi aspecte critice, Amfiteatrul D1, în intervalul 12.00-15.00.

Vezi aici agenda evenimentului.

Afis ZAS 2015 (2)-001