150 ani 7

Luni, 25 octombrie, la ora 18.30, va fi prezentat în premieră filmul documentar „Cronica unei minuni durabile”, produs de TVR Iaşi. Filmul compune o imagine de ansamblu asupra celor mai importante momente din viaţa Universităţii din Iaşi, dar prezintă şi o analiză a statutului actual al UAIC, după cum este acesta perceput de unii dintre cei mai importanţi gânditori ai Universităţii.

Proiecţia filmului documentar va avea loc în luni, 25 octombrie, Aula Magna Mihai Eminescu şi va putea fi vizionat şi în cadrul unui spaţiu amenajat pe Sala Paşilor Pierduţi, de la aceeaşi oră.

Citiţi programul complet al manifestărilor Dies Academici, dedicate împlinirii a 150 de ani de la înfiinţarea Universităţii din Iaşi.