Universitatea ,,Alexandru Ioan Cuza” din Iaşi (UAIC) şi Agenţia Universitară a Francofoniei (AUF) organizează stagiu de pregătire pentru formatorii în tehnologiile informaţiei.

Cursurile se desfăşoară în perioada 6-10 iulie 2009, în Sala B653c, Corp B (UAIC).

Stagiu se adresează cercetătorilor şi cadrelor didactice tinere, implicate într-un program de cercetare (nivel doctorat), care pregătesc articole ştiinţifice pe care doresc să le publice online, la nivel naţional şi internaţional.

Înscrierea la acest curs de formare se face numai online, pâna la data de 21 iunie a.c..

Cursurile vor fi susţinute de o echipă de formatori internaţionali. La sfârşitul stagiului de pregătire, cursanţii vor primi, pe lângă suporturile de curs şi portofoliu, atestat de formare şi paşaport TIC.

Mai multe informaţii aici.