E-mail: studentipentruviataiasi@gmail.com

Președinte: Anastasia CHIRVASĂ

E-mail: studentipentruviataiasi@gmail.com

Prezentare

Asociația Studenți pentru Viață Iași a luat ființă în vara lui 2016 din dorința de a promova în mediul studențesc, prin intermediul studenților, valorile sociale după care se ghidează viața oricărei persoane, precum demnitatea, integritatea fizică și psihică, libertatea, egalitatea.

Scopul

Promovăm în rândul studenților educația, valorile și respectul pentru viață din momentul concepţiei şi până la încetarea ei naturală. Asociaţia urmăreşte, de asemenea, pregătirea și informarea tinerilor pentru familie şi societate în spiritul moralității.

Departamente

Asociația se organizează în echipe și loturi pentru realizarea proiectelor sale.

Proiecte

Asociația Studenți pentru Viață a organizat cele două ediții ale Expoziției „Diversitate”, precum și seri de film, strângeri de fonduri/donații pentru cei aflați la nevoie.

Proiecte viitoare: conferințe tematice, campanii de informare, concursuri, sesiuni de comunicări științifice, etc.

Înscrieri

Pentru detalii despre înscrieri vă puteți adresa celor din conducere prin orice mijloc de  comunicare.