Universitatea „Alexandru Ioan Cuza” din Iași (UAIC) a organizat, în data de 11 martie 2021, etapa finală la nivelul Universității a celebrei Competiții 3MT – THREE MINUTE THESIS, inițiată în 2008 de University of Queensland (Australia) și care se desfăşoară în peste 170 de universităţi din 18 țări de pe toate continentele.

Candidații de la UAIC si-au propus să cucerească juriul în trei minute doar pe baza talentului de povestitor, folosind o prezentare PowerPoint fără artificii, fără muzică și fără vreo recuzită specială.

Mai jos pot fi văzute filmulețele de prezentare ale celor două participante la Competiția 3MT – THREE MINUTE THESIS desfășurată la Universitatea “Alexandru Ioan Cuza” din Iași:  Laura HROŞTEA de la Școala Doctorală de Fizică și Elena-Adriana STAN (MÎNĂSTIREANU) de la Școala Doctorală de Economie şi Administrarea Afacerilor.

Vă invităm să exprimați votul dumnevoastră pentru cea mai populară prezentare, până la data de 30.03.2021, aici

Laura HROŞTEA

Școala Doctorală de Fizică