Universitatea „Alexandru Ioan Cuza” din Iași oferă o bursă de campus în valoare de 500 lei pe lună unui student înscris la studii de licență, masterat sau doctorat, pentru a deveni ghidul de turism bursier al instituției, cu un program săptămânal de 20 de ore pe săptămână.  Contractul se realizează pentru perioada martie – septembrie 2019, cu posibilitatea de prelungire și în anul academic următor, în funcție de performanțe.

Sunt necesare abilități de vorbit în public, o dicție foarte bună, nivel de limbă engleză excelent, prezență plăcută. Candidatul va urma un parcurs de formare în tehnica ghidajului și în documentare, realizat de Departamentul de Geografie și de Serviciul MEDIA al UAIC.

Pentru a citi o descriere completă a sarcinilor și a profilului căutat, urmați link-ul următor: http://bit.ly/2GAdikm  La finalul descrierii veți găsi formularul de înregistrare.

Termen-limită pentru înscriere: 27 februarie 2019, orele 23.59.

Persoană de contact: Lect. Dr. Mihai BULAI, prodecan al Facultății de Geografie și Geologie, e-mail: mihai.bulai@uaic.ro

Mult succes!