Centrul de Studii Coreene ROK al Universității „Alexandru Ioan Cuza” din Iași vă invită să participați la ceremonia de inaugurare care va avea loc marți, 22 octombrie a.c. la ora 11 în corpul R, etaj 4, în prezența Excelenței Sale domnul KIM Yong Ho, Ambasadorul Republicii Coreea la București și a reprezentanților oficiali ai universității.

Centrul de Studii Coreene ROK este un centru pentru cercetare și studenți în cadrul Facultății de Litere, având ca misiune dezvoltarea și promovarea studiilor culturale în general și a studiilor coreene în special.

Acesta este rezultatul proiectului ROK finanțat de Academy of Korean Studies prin programul Seed Program for Korean Studies, acord de finanțare nr. AKS-2018-INC-2230007.